Liečebný plán pacienta pre SUCHÉ OČI

Oftalmológ a riaditeľ Očnej kliniky Kulanga v Poprade. Vyrastal vo Vysokých Tatrách, vyštudoval a vyučil sa v Nemecku. Po 20 rokoch sa vrátil späť na Slovensko. Venuje sa celému spektru ambulantnej oftalmológie – najmä liečbe ochorení sietnice, glaukómu, syndrómu suchého oka a detskej oftalmológii.

Každý tretí až štvrtý pacient vyhľadá očného lekára kvôli typickým ťažkostiam suchého oka. Syndróm suchého oka je preto jeden z najbežnejších ochorení, ktorému oftalmológovia čelia.

Prvým liečebným krokom je edukácia pacienta s predpis umelých sĺz. Niektorí pacienti však nepocítia žiadnu alebo len malú úľavu. Tu sa naše liečebné možnosti len začínajú a pacientom vieme ponúknuť oveľa viac.

Preto som vytvoril liečebný plán pacienta pre SUCHÉ OKO, ktorý prehľadne zobrazuje dostupné možnosti liečby a zároveň informuje pacienta o charaktere ochorenia. Je určený lekárom ako pomôcka v ambulanciách. Lekár vyznačí pacientovi jednotlivé komponenty liečby na základe nálezu vyšetrenia. Vyplnený liečebný plán pacient dostane domov ako protokol z rozhovoru s lekárom. Pacient by mal plán priniesť so sebou na každé vyšetrenie, aby sa podľa potreby rozšíril o ďalšie potrebné liečebné komponenty.

Viac článkov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.